سفرنامه های من:از هند تا اروپا
جمعه ٢۱ امرداد ،۱۳۸٤
سفرنامه هند - ۱۶ :: فرودگاه دوبی

سلام

از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه دوبی رفتیم. مجددا هنگام پرواز با امارات ، متوجه تفاوت ایران ایر و سایر شرکت های هوائی در احترام به مسافر شدم. در فرودگاه دوبی بایستی حدود ۱۰ ساعت صبر می کردیم تا سوار هواپیمای بعدی به مقصد دهلی نو شویم وفرصت کافی بود تا فرودگاه زیبای دوبی را ببینیم.البته ژتون شام هم داشتیم که فقط یک ساندویچ و یک لیوان آب میوه بود و اصلا قابل مقایسه با غذای مفصلی که گلف ایر بین پروازها می دهد نبود.
تا حدود ۳۰ سال پیش ، مهرآباد پل بین شرق وغرب بود وحتی روزولت در سفر خود به روسیه ، مدتی را در مهرآباد به سر برد. متاسفانه به واسطه جنگ تحمیلی، این موقعیت به هم خورد و امارات متحده عربی با استفاده از موقعیت پیش آمده و همينطور آینده نگری ، فرودگا ههای دوبی و ابو ظبی را به عنوان پل ارتباطی شرق و غرب معرفی نمود.تمام جهانيان دوبی را می شناسند.و امروزه فرودگاه بین المللی دوبی ، با جابجائی حدود ۳۰ میلیون مسافر در سال تا سال ۲۰۱۰ ، درآمد شایانی را نصیب کشور امارات می کند(منبع).
اگر می خواهيد اطلاعات بيشتری درمورد امارات متحده عربی و دوبی به دست بياوريد اينجا را فشار دهيد.

يکی از خاطراتی که از فرودگاه دوبی دارم ، برمی گردد به سفر اولم به هند که هنگام برگشت ، از فرودگاه ابو ظبی يک عروسک کامپيوتری به شکل جغد خريدم ( ۵۵ دلار آمريکا).خصوصیت آن اين بود که با شما حرف می زد (به انگليسی) و اگر با او مرتب حرف زده می شد می توانست حتی فارسی (یا هر زبان ديگری) را ياد بگيرد، قايم باشک بازی ميکرد، و به او غذا می دادی(البته نه غذای واقعی ، ادای غذا دادن را در می آوردی) و هر وقت سير می شد می گفت که نمی خواهد.البته همراه عروسک يک راهنمای زبان مخصوص هم وجود داشت. اين عروسک خيلی حساس بود و بايد اتاق را خاموش می کردی تا بخوابد. البته چهار عدد باتری قلمی هم می خواست. پس از مدتی، اين عروسک ديگر کار نکرد و در اين سفر، ديدم که بهتر است آن را نشان دهم تا ببينم چه مشکلی دارد. وقتی نشان دادم ، فروشنده مربوطه از من پرسيد: آيا مرتب با او حرف زده ايد و بازی کرده ايد؟ ومن گفتم که نه. او قسمتی از عروسک را نشان داد و گفت : او با شما قهر کرده بوده وبايد با شما آشتی کند. اين عروسک تمام هند را با من گشت.او وب سايت خودش را دارد(وب سايت اين عروسک)

به عکس این عروسک نگاه کنيد:   

من و همراهانم می خواستيم دوبی را ببينيم .پرسيديم و گفتند که هزينه ويزای يک روزه ۲۰ دلار آمريکا می باشد و ما هم از خير آن گذشتيم.دوبی فرودگاه بزرگ و زيبائی است.به عکس هائی از اين فرودگاه نگاه کنيد.

ادامه دارد

جهانگرد مسافر

[خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]