سفرنامه های من:از هند تا اروپا
پنجشنبه ٢۱ مهر ،۱۳۸٤
سفرنامه هند - ۲۲ :: ديدنی های شهر دهلی نو

سلام

با عرض سلام و تشکر از دوستانی که در اين مدت به من سر زده بودند، اول از همه من هم ماه مبارک رمضان را تبريک گفته و اميدوارم که هنگام سحروافطار مرا هم در دعاهايتان از ياد نبريد.به علت فشردگی مسائل کاری و همچنين مسافرت به برلين آلمان و وين اتریش، مدتی نرسيدم که بيام سر وبلاگم.

و اما برگرديم به سفرنامه هند. اگه خدا بخواد، يواش يواش دارم به آخراش می رسم. يک روز يک ماشين دربست را از صبح تا شب کرايه کرديم و همه جای دهلی نو را گشتيم وديديم. تا الان راجع به مسجد جامع دهلی نوشته ام.حالا بريم سر بقيه جاها.

يکی از مکانهای ديدنی دهلی نو، قطب (کتب) منار (بزرگترين برج هند) است که سرتاسر يک منار ۷۲ متری را آيات قرآن نوشته اند و از ساخته های قطب الدين در قرن ۱۲ ميلادی می باشد. قبلا امکان بازديد منار بود ولی پس از چند خودکشی، بازديد از آن برای عموم ممنوع شد.اطراف آن ويرانه هائی از يک قصر قديمی وجود داردکه بی اختيار انسان را به ياد تخت جمشيد می اندازد.برای اطلاع بيشتر اينجا ، اينجا و اينجا را ببينيد. به عکس آن هم نگاه کنيد.

يکی از معابد معروف هندوها دردهلی نو ، Birla Temple Complex می باشد که يکی از قديمی ترين خانواده های ثروتمند هند می باشند.اين معبد ار سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۶ ساخته شد و توسط مهاتما گاندی افتتاح شد. اينجا ، اينجا و اينجا را نگاه کنيد.برای ورود به آنجا مجبور شديم کفشهايمان را در بياوريم. پشت ساختمان معبد هم باغ بسيار زيبائی وجود دارد .عکس هائی از آن را در زيرمی بينيد.

  Jantar Mantar يکی ديگر از جاهای ديدنی دهلی نو است که در سال ۱۷۲۴ ساخته شد.برای خواندن تاريخچه آن اينجا و اينجا را نگاه کنيد.عکس آن را ببينيد.

انشاءالله بقيه را بعدا می نويسم.

ادامه دارد

 

جهانگرد مسافر

[خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]