سفرنامه های من:از هند تا اروپا
پنجشنبه ٢٢ دی ،۱۳۸٤
ناگفته های هند و سفرنامه های ديگر وبلاگها در مورد هند

سلام

بعداز اينکه قسمت قبل را نوشتم، يادم آمد که در مورد خانه فرهنگ ايران در دهلی نو يادم رفته که چيزی بنويسم. در ضمن در وب نوشت چند نفر از دوستان هم مطالبی در مورد سفرشان به هند يافتم که بهتر ديدم در اين بخش لينک آنها را بدهم.البته به محض اينکه اين دوستان مطلب جديدی نوشتند، من اينجا اضافه خواهم کرد.پس مرتب به اينجا سر بزنيد . 

۱- خانه فرهنگ ايران در دهلی نو : يک روز که در دهلی نو در بازار راه می رفتيم ، ناگهان چند ايرانی را ديديم وپس از صحبت کردن با آنها فهميديم که به مناسبت نيمه شعبان، جشنی در خانه فرهنگ ايران در دهلی نو برپاست. ما هم که دلمان برای غذاهای خوشمزه ايرانی تنگ شده بود و از طرفی می خواستيم با ايرانيان ساکن دهلی نو آشنا شويم، به آنجا رفتيم. جای همه شما خالی بود.ساختمانی زيبا در يکی از زيباترين خيابانهای دهلی نو .پس از مراسم جشن نيمه شعبان ، در يک حياط بزرگ سفره ای بزرگ پهن شد و چلو مرغی جانانه نوش جان کرديم. چند نفر از دوستان را هم ديديم وبا سفير ايران در هند و نماينده وزارت علوم و بهداشت در هند هم صحبت کرديم. خانه فرهنگ ايران در دهلی نو را ببينيد. به عکسی از مراسم جشن نگاه کنيد:


۲-وب نوشت شايا خانم : آدرس وبلاگ (وب نوشت) 

ايشان يک دانشجوی بورسيه دولت هند می باشند و مطالب جالبی در مورد فرهنگ هند دارند از جمله :

ميوه ها ،  انواع موز ، مدرسه ها ، سبزی خواران ، خدايان ، ديوالی ،اعتقادات مذهبی،ازدواج دوباره ، فرهنگ و مدارس انگليسی، جایپور  خاطرات ورود به هند، عادت به هند،لطفا بوق بزنيد ،  تاج محل ،  بازی آرش در یک فیلم هندی ،  انگشتر ، امتحان در نظام کالج ، مسلمونها در هند ، حمل و نقل عمومی در هند ، هندی بسيار تميز ، دستور برای چائی شير ، آرايشگاههای هندی ، وانيل در هند ، کليسای حيدرآباد ، دو تا چيز جديد ، قلعه گل فونتا ، لباس دختران هندی قبل از ازدواج ، مراسم عروسی ، بچه داری ، دور آتش چرخيدن در عروسی و وقتی دائی نباشه ، غذا خوردن با دست ، نان های هندی ، روز عشق ايرانيان ، فلفل و ادويه هميشه و همه جا ، حليم ايرانی و کباب ، تحصيل در هند ، کنسولگری ، سوسک ، شهر حلبی ۱ ، شهر حلبی ۲ ، عاشورا در هند ،شهر حلبی ۳ ، آشرام ، خداهای هندوها ، پولاچی ، نوروز ۸۴ ، مندی ، فستيوال فيلم های کودک ايرانی در هند ، فالوده هندی ، پارک و درياچه حسين ساگار ، پوجا در کالج ،مامان ملوان زبل ، راموجی فيلم سيتی ۱ ، راموجی فيلم سيتی ۲ ، راموجی فيلم سيتی ۳ ، راموجی فيلم سيتی ۴ ،عکس هائی از راموجی سيتی ، کيف پولم رو دزديدند ،
 
خواندن خاطرات جالب و خواندنی ايشان را توصيه می کنم.
 
۳-وب نوشت ميترا خانم (مادر مليکا) : آدرس وب نوشت
ايشان خانم دکتر شيرازی ساکن اصفهان هستند که برای يک کنفرانس (يوگا) به هند رفتند و خاطرات جالبشان را نوشته اند. ازجمله:
 
 
۴-وب نوشت مسافر هندوستان: آدرس وب نوشت
ايشان هم دانشجوئی شيرازی در بنگلور هستند که به طور تصادفی، وب نوشت مرا از اينترنت پيدا کرده اند.مطالب بسيار جالبی دارند مثل:
 
۵- آقای رامين عمرانی : آدرس وب نوشت
ايشان دانشجوی بيوتکنولوژی در پونا است. در مورد مطالب علمی بحث می کند.
 
 ۶-آقا شهرام : آدرس وب نوشت
ايشان در وب نوشتش ، آموزش زبان هندی می دهد.
 
۷- نگار خانم : آدرس وب نوشت
ايشان هم نزديک بمبئی ، همراه با خانواده زندگی می کند.و مطالبی دارد مثل: هند و باليوود
 
۸- آقا محمد : آدرس وب نوشت
دانشجوی سال اول در پونا ست که خاطره نويسی می کند. مطالب ورزش درکالج ،  ريکشا ، ريکشا۲ ، صلح در کالج ، محرم در پونا   را حتما بخوانيد
 
۹- راجو  :     آدرس وب نوشت
 
۱۰- سروناز خانم : آدرس وب نوشت
 
منتظر اضافه کردن بقيه خاطرات اين دوستان و همين طور يافتن ساير خاطرات هستم.
انشاءالله به زودی منتظر سفر نامه کلاردشت باشيد.
 
ادامه دارد
 
جهانگرد مسافر

[خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]