سفرنامه هند - ۲۳ :: بقيه ديدنی های شهر دهلی نو

سلام01.gif

ممنون از همه دوستانی که برایم پیام گذاشتند.راستش سرم خیلی شلوغه و کمتر وقت می کنم بيام سر وبلاگم. از این که نتونستم به وبلاگ دوستان سر بزنم هم حسابی شرمنده ام.

یکی دیگه از جاهای دیدنی شهر دهلی نو ، خانه گاندی است که در کنار آن موزه گاندی قرار دارد.همان خانه ای که گاندی در آن زندگی کرد و جنبشش را هدايت کرد. به عکس هائی از آن نگاه کنيد.

 

آخرين قدمهائی که گاندی پيش از ترورشدنش در ‌ Birla House  برداشته است را در تصوير زير می بينيد.

يکی ديگر از جاهای ديدنی دهلی نو که مسئول هتلمان سفارش می کرد حتما ببينيم Lotus Temple بود.يکی از بناهای زيبا در دهلی نو است که در سال ۱۹۸۶ ساخت آن به پايان رسيد. اسم آن به واسطه شباهت به شکل گل لوتوس (Konar و همين طور يک نوع نيلوفر آبی)  است. فضاسازی محوطه بيرونی آن بسيار زيبا بود و در ميان ساختمان زيبای آن ،فضائی بسيار ساکت بود که در ميان آن همه هياهو،بسيار آرامش بخش بود.البته برای ورود به ساختمان اصلی بايدکفش ها را درآورد.در روز، سفيد رنگ و در شب به خاطر نور پردازی ويژه ،آبی رنگ است. برای اطلاعات بيشتر می توانيد به اينجا و اينجا مراجعه کنيد. به عکس هائی از آن نگاه کنيد.

يکی از زيباترين و تاريخی ترين مکانهای ديدنی دهلی نو ، قلعه قرمز است که آخرين پادشاه هند، يعنی بهادر شاه ظفر، توسط انگليس در آن جا مغلوب شد. ساخت آن به شاه جهان بر می گردد که پس از ۱۱ سال زندگی در آگرا (تاج محل) يه دهلی آمد و در سال ۱۶۱۸ بنای آن را گذاشت ولی ساخت آن در سال ۱۶۴۷ به اتمام رسيد.اين قلعه بسيار بزرگ با ديدنی های بسيار زيباست که حداقل يک روز تمام برای تماشای آن لازم است. برای اطلاعات بيشتر اينجا را ببينيد. عکس هائی از اين قلعه را در زير مشاهده می کنيد.

همايون تمب (Humanyu's Tomb ) يکی ديگر از جاهای ديدنی دهلی نو است که در سال ۱۵۶۵ توسط يک معمار ايرانی به نام ميرزا غياث و به دستور بيوه همايون  به نام حاجی بيگم ساخته شد. اينجا را ببينيد.به عکس هائی از آن توجه کنيد.

يک سری هم به رودخانه دهلی نو زديم ولی اطراف آن آنقدر کثيف بود که حتی پياده نشديم که راه برويم.

انشاءالله در قسمت بعد راجع به جایپور (شهر صورتی) می نويسم و سفرنامه هند را بسته و سفرنامه های ديگر را شروع می کنم.

ادامه دارد23.gif 

 

/ 34 نظر / 94 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اکرم

سلام. خسته نباشيد. خيلی وقته اينجا نيوده بودم. چقدر مطالب و عکسای زيبايی گذاشتيد. مقل هميشه خوندنی و جالب توجه بود. خدا نگهدار

اروند

خيلي سفرنامه ي پربار و جالبيه ... از نگاه دقيق و موشكافانه اي نيز برخوردار هستيد. موفق باشيد

طیبه

کجايی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راستی ايميل من عوض شده.

رویا

سلام دوست قدیمی! حال شما احوال شما خوبید؟ مثل همیشه حرف نداشت مثل همیشه به خصوص عکسها! دیگه کم کم دارید منو به هند علاقه مند میکنید:ی خداحافظ

يه قطره

سلام یه مدتي نبودم الان آپم بيا و با حضورت خانه ام را نوراني كن...خيلی عکسهای با حالی هست

شمیم

سلام دوست من.منو که يادته؟ نيست؟ من خونه تکونی کردم و وبلاگمو عوض کردم.خيلی وقته ازت خبری نيست؟ کجا بودی؟ بازم سفر؟ بابا منم ببر ديگه!!!! واقعا مطالبت به درد بخورن اينو جدی ميگم!

مسافر

سلام دوست با نشاط من. وبلاگت مثل همیشه آموزنده و خاطره انگیزه... سال نوی مسیحی رو بهت تبریک میگم و به امید دیدار در پستهای بعدی.

mosafer hendoostan

چه عکس های جالبی. کاش فرصتی دست دهد تمام هند را ببينم.

shabnam

سلام دوست عزيز من هم خوشحالم که به اين وبلاگ آمدم و هم ناراحتم که چرا اينقدر دير امدم ولی مشکلی نداره وتقعا ممنون از اينکه در مورد هند می نويسی من آرزو دارم که روزی به اونجا بيام ولی اگه هم نشه زياد ناراحت نمی شم با اين عکس ها و مطالب انگار که به هند سفر کردم.

مريم

فقط يک نگاه تو کافی ست تا اين سقف نيفتد سلام حتماْ اولين پست منو بخونيد