سفرنامه هند - ۲۲ :: ديدنی های شهر دهلی نو

سلام01.gif

با عرض سلام و تشکر از دوستانی که در اين مدت به من سر زده بودند، اول از همه من هم ماه مبارک رمضان را تبريک گفته و اميدوارم که هنگام سحروافطار مرا هم در دعاهايتان از ياد نبريد.به علت فشردگی مسائل کاری و همچنين مسافرت به برلين آلمان و وين اتریش، مدتی نرسيدم که بيام سر وبلاگم.

و اما برگرديم به سفرنامه هند. اگه خدا بخواد، يواش يواش دارم به آخراش می رسم. يک روز يک ماشين دربست را از صبح تا شب کرايه کرديم و همه جای دهلی نو را گشتيم وديديم. تا الان راجع به مسجد جامع دهلی نوشته ام.حالا بريم سر بقيه جاها.

يکی از مکانهای ديدنی دهلی نو، قطب (کتب) منار (بزرگترين برج هند) است که سرتاسر يک منار ۷۲ متری را آيات قرآن نوشته اند و از ساخته های قطب الدين در قرن ۱۲ ميلادی می باشد. قبلا امکان بازديد منار بود ولی پس از چند خودکشی، بازديد از آن برای عموم ممنوع شد.اطراف آن ويرانه هائی از يک قصر قديمی وجود داردکه بی اختيار انسان را به ياد تخت جمشيد می اندازد.برای اطلاع بيشتر اينجا ، اينجا و اينجا را ببينيد. به عکس آن هم نگاه کنيد.

يکی از معابد معروف هندوها دردهلی نو ، Birla Temple Complex می باشد که يکی از قديمی ترين خانواده های ثروتمند هند می باشند.اين معبد ار سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۶ ساخته شد و توسط مهاتما گاندی افتتاح شد. اينجا ، اينجا و اينجا را نگاه کنيد.برای ورود به آنجا مجبور شديم کفشهايمان را در بياوريم. پشت ساختمان معبد هم باغ بسيار زيبائی وجود دارد .عکس هائی از آن را در زيرمی بينيد.

  Jantar Mantar يکی ديگر از جاهای ديدنی دهلی نو است که در سال ۱۷۲۴ ساخته شد.برای خواندن تاريخچه آن اينجا و اينجا را نگاه کنيد.عکس آن را ببينيد.

انشاءالله بقيه را بعدا می نويسم.

ادامه دارد23.gif

 

/ 83 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مروارید عرفان

با سلامی دوباره وتبريک عيد فطر / با مطلبی تازه منتظر حضور گرمت هستم .

Shannon

سلام خيلی خوشگل بودن اينها منم می خوام برم .... به منم سر بزن... خوشحال ميشم... به دوستهاتم بگو... به دختر کوچولوهه وبلاگ زده... يکم تحويل بگيرن...

خاطراتچی

پيشاپيش فرا رسيدن عيد سعيد فطر را به شما و تمامی مسلمانان روزه دار تبريک می گويم

reza

با سلام و درود فراوان بر شما دوست عزيز و گرامي و تبريک عيد سعيد فطر و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما در ماه پر فظيلت و پربرکت رمضان و همچنين آرزوي تندرستي و موفقيت روز افزون شما ...باستحضار ميرساند کلبه درويشي حقير با يک مطلب آموزنده : " پادشاهي که چهار همسر داشت " بروز شده است خوشحال خواهم شد سر بزنيد ..منتظر حضور گرمتان هستم ....عاقبت آن وقت جانفرسا رسيد ...روز آن گيسوي مشگ آسا رسيد ...آن سبو بشکست و آن پيمانه ريخت ....آن همه چين و شکن از شانه ريخت ...در پناه حق و خدا نگهدارتان.........

نازنين

اين عکس ها که می بينم به شما... حسودی می کنم!... بارانی باشی.

مهرناز

اين جهانگرد مسافر كه يه جا نمي شينه كه خاطراتشو واسه ما بازگو كنه حتما رفتي سفر....

mahan

سلام. اميدوارم هرجا که هستی خوش و شاد باشی . باابا من که بهت حسودیم شد. مرسی که خبر دادی . منم آم و منتظر

خاطراتچی

سلام وبلاگ گروهی کانون ایروا (وبلاگ گروهی وبلاگ نويسان ايرانی خارج از کشور (ایروا) ) با هدف ایجاد همفکری میان وبلاگ نویسان ایرانی خارج از کشور برای فراهم کردن بستر انتقال تجربیات مفید سایر کشورها به کشورمان عزیزمان ایران فعالیت خود را آغاز نمود. آدرس وبلاگ گروهی کانون ایروا http://irwa.blogfa.com می باشد. با حضور و ارائه پیشنهادات خود در راستای تحقق این هدف گام بردارید. با تشکر .خاطراتچی به نمایندگی از سایر اعضای گروه

shamim

سلام مارکوپولو!....خوش به حالت که اين همه جا رومي بينی

پروين

ميشه بگيد اين چه شغليه که اينقدر سفر داره؟؟؟ ادامه سفرنامه تونو کی مينويسيد؟