سفر نامه کلار دشت- ۱ :: کلاردشت: بهشت ايران در اولين نگاه

سلام01.gif

بعد از ظهر يک روز گرم تابستون ، وسايل خواب برداشتيم و سوار اتوبوس شديم. من و خانواده ام هم در يکی از دو تا اتوبوس تورمون نشستيم. برای شام ، مکان زيبائی در نزديک قم ايستاديم که فواره های زيبائی داشت. فکر نمی کردم که قم يک چنين جای پردرخت و سبزی داشته باشه. تا صبح توی اتوبوس خوابيدم. فردا صبح هم برای نماز در يکی از مسجد های نزديک قزوين نماز خوانديم.انصافا مسجد بسيار تميزی بود و اصلا قابل مقايسه با مسجدهای راه تهران- اصفهان-شيراز-کازرون-بوشهر و ... نبود. نزديکی های ظهر به کلاردشت رسيديم. واقعا که زيبا بود. ما هم بلافاصله اتاقی اجاره کرديم و رفتيم توی کلاردشت گشتيم. واقعا زيبا بود. مه زيبائی هم کوههای اطراف را پوشانده بود.من هم دوربين فيلم برداريم را با مناظر زيبای اونجا افتتاح کردم. به تصاويری از کلاردشت نگاه کنيد.

  

کلاردشت يکی از خوش آب و هوا ترين مناطق شمالی ايرانه (يکی از بخش های چالوس) که کوهای البرز دورشو گرفتن وبارندگی زيادی داره و باعث سرسبزی اونجا شده. حيواناتی مثل خرس وپلنگ و گرازو بزكوهی هم داره که البته ما نديديم. چون هوا سرده از پشه و مگس هم خبری نيست و به خاطر همون آب و هوای خوبش تفريحگاههای زيادی توش ساخته اند. جاده چالوس دو تا راه داره به کلاردشت. يکيش جاده مرزن آباده، يکی هم جاده عباس آباد. ما از جاده عباس آباد رفتيم. جنگلهای عباس آباد اطراف همين جاده هستند و بسيار زيباست. 

 راستی جالبه که بدونيد ناصر الدين شاه هم در سال ۱۳۰۱ قمری از کلاردشت به طالقان اومده و سفرنامه اش هم  نوشته شده است.اينجا را ببينيد.

ادامه دارد 23.gif

/ 3 نظر / 30 بازدید
حامد طالبی

مطلبی در باره این ساده لوح که متاسفانه هنوز مکلاست (گربه نره خودمون!) دارم. قدم رنجه کنید و بخونید.

خاطراتچی

سلام جالب بود يه بار بايد کلاردشت برم . ضمنا من هم بروزم

طیبه

جالب بود./ عکس ها هم زيبا بودن .