سفرنامه هند - ۱۶ :: فرودگاه دوبی

سلام01.gif

از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه دوبی رفتیم. مجددا هنگام پرواز با امارات ، متوجه تفاوت ایران ایر و سایر شرکت های هوائی در احترام به مسافر شدم. در فرودگاه دوبی بایستی حدود ۱۰ ساعت صبر می کردیم تا سوار هواپیمای بعدی به مقصد دهلی نو شویم وفرصت کافی بود تا فرودگاه زیبای دوبی را ببینیم.البته ژتون شام هم داشتیم که فقط یک ساندویچ و یک لیوان آب میوه بود و اصلا قابل مقایسه با غذای مفصلی که گلف ایر بین پروازها می دهد نبود.
تا حدود ۳۰ سال پیش ، مهرآباد پل بین شرق وغرب بود وحتی روزولت در سفر خود به روسیه ، مدتی را در مهرآباد به سر برد. متاسفانه به واسطه جنگ تحمیلی، این موقعیت به هم خورد و امارات متحده عربی با استفاده از موقعیت پیش آمده و همينطور آینده نگری ، فرودگا ههای دوبی و ابو ظبی را به عنوان پل ارتباطی شرق و غرب معرفی نمود.تمام جهانيان دوبی را می شناسند.و امروزه فرودگاه بین المللی دوبی ، با جابجائی حدود ۳۰ میلیون مسافر در سال تا سال ۲۰۱۰ ، درآمد شایانی را نصیب کشور امارات می کند(منبع).اگر می خواهيد اطلاعات بيشتری درمورد امارات متحده عربی و دوبی به دست بياوريد اينجا را فشار دهيد.

يکی از خاطراتی که از فرودگاه دوبی دارم ، برمی گردد به سفر اولم به هند که هنگام برگشت ، از فرودگاه ابو ظبی يک عروسک کامپيوتری به شکل جغد خريدم ( ۵۵ دلار آمريکا02.gif).خصوصیت آن اين بود که با شما حرف می زد (به انگليسی) و اگر با او مرتب حرف زده می شد می توانست حتی فارسی (یا هر زبان ديگری) را ياد بگيرد، قايم باشک بازی ميکرد، و به او غذا می دادی(البته نه غذای واقعی ، ادای غذا دادن را در می آوردی) و هر وقت سير می شد می گفت که نمی خواهد.البته همراه عروسک يک راهنمای زبان مخصوص هم وجود داشت. اين عروسک خيلی حساس بود و بايد اتاق را خاموش می کردی تا بخوابد. البته چهار عدد باتری قلمی هم می خواست. پس از مدتی، اين عروسک ديگر کار نکرد و در اين سفر، ديدم که بهتر است آن را نشان دهم تا ببينم چه مشکلی دارد06.gif. وقتی نشان دادم ، فروشنده مربوطه از من پرسيد: آيا مرتب با او حرف زده ايد و بازی کرده ايد؟ ومن گفتم که نه. او قسمتی از عروسک را نشان داد و گفت : او با شما قهر کرده بوده وبايد با شما آشتی کند11.gif. اين عروسک تمام هند را با من گشت09.gif.او وب سايت خودش را دارد(وب سايت اين عروسک)

به عکس این عروسک نگاه کنيد:   

من و همراهانم می خواستيم دوبی را ببينيم .پرسيديم و گفتند که هزينه ويزای يک روزه ۲۰ دلار آمريکا می باشد و ما هم از خير آن گذشتيم.دوبی فرودگاه بزرگ و زيبائی است.به عکس هائی از اين فرودگاه نگاه کنيد.

ادامه دارد23.gif

/ 75 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ٌ صلیب نقره ای

صليب نقره اي به روز شد....ميدونم که هم خودم وهم صليب نقره اي من فراموش شده است...اماخوشحال مي شوم عطر حضورتون رو حس کنم ... سفر جالبی دارید امیدوار همیشه اسمونی باشید

اکرم

عجب عروسکی! سلام راستی. اصلا ناراحت قيمتش نباشيد. من خيلی وقته دنبال يه همچين عروسکی برا بچه ها بودم ولی فکر نميکردم قيمتش اينقدر مناسب باشه. ممنون سايتشو نشون داديد. به خاطر همه ی مطالب زيباتون ممنون. موفق باشيد.

بابک

سلام دوست من به روز کردم.بهم سر بزن.ممنونتم.

بیقرار

سلام! ممنونم از حضورت در عشق مشرقی!! وبلاگ جالبی داری، موفق باشی باز هم به من سربزن خوشحال میشم ! یا علی

amir

سلام . ممنونم از اينکه به من سر زدی. موفق باشی

مروارید عرفان

سلام دوست جهانگرد /ضرب المثل عامیانه ای هست که میگوید:دنیا دیدن بهتر است از دنیا خوردن ! حال خوشبحالتان که در گشت وگذار ید . عروسکی هم من چند سال پیش در فرانسه خریدم تقریبا همان کارهای عروسک مورد نظر را میکرد که بعداز مدتی ساکت شد !از قرارمعلوم او هم با ماقهر کرده ! حال باید برویم دنبال آشتی کردن ! با مطلبی جدید انتظارتان را دارم .

رسپینا

سلام...مرسی به وبلاگم سر زدی موفق باشی بدرود

رویا

سلام.......... باز منم ..........تو هم که آپ نکردی........ من لینک شما رو گذاشتم...........شما هم اگه دوست دارین بذارین.................

sara

سلام... من هردفعه ميام شما کلی مطلب نوشتين... خوش به حالتون... راستی من هم عروسک!!!!

شاسكول‌زاده

سلام دوست عزيز. ممنون که بهم سر زدی. راستش من خيلی عاشق جهانگردی هستم ولی هيچوقت نتونستم از ايران خارج بشم تازه بجز شمال تقريبا هيچ جا نرفته ام. خوش به حالت. راستی تبادل لينک می‌کني؟ اگه دوست داشتی لينک منو بزار بعد بهم خبر بده. البته من تا يه هفته نيستم. دارم ميرم شمال(!). وقتی برگشتم لينکتو ميزارم. فعلا خدافظ