ايرانی هميشه سر افراز

سلام01.gif

دوست عزیزم جناب خاطراتچی نوشته بود:راستی من تعجبم که چرا ما ايرانی ها همش می زنيم تو سر کشور خودمون يه جوری که گاهی خودمون هم باورمون می شه که هيچ نکته مثبتی نداريم. دوست دیگرم جناب بهداد هم کامنت گذاشته بودند که:در ادامه نوشته های خاطراتچی بايد بگم ما ايرانيها دچار نوعی خود کم بينی شديم و اصالت خودمون فراموش کرديم و به جای اينکه درس بگيريم فقط ايراد می گيريم و به جای بهينه سازی اين فرهنگ والا فقط بلديم انتقاد کنيم . منم زياد سفر رفتم اما هيچ وقت اين حرفا رو درباره ايران نميزنم. آقای جهانگرد من اصلا بحرينيم اما هيچ وقت بهشون افتخار نکردم.
ممنون از همه کسانی که به من سر می زنند، درجواب این دوستان بايد بگم من همه چيز راسعی ميکنم ببينم.همونطور که با تعريف از آب آشاميدنی ايران شروع کردم وبعد راجع به نحوه کنفرانسهای ایران و بقیه دنیا نوشتم.برای اصلاح یک مشکل،اول باید با مقایسه با موارد مشابه پی به وجود آن برد. من در وبلاگم فقط نظر شخصی ام را می نویسم. مسلما عده ای موافقند عده ای مخالف.  به نظر من اول ازهمه ما توی وبلاگ هامون بایدبه همدیگه  آگاهی بدیم که چنین مشکلی هست وبعدبا کمک همدیگه به دنبال راه حل بگردیم. هر چند من شخصا با انتقادات آقای خاطراتچی درمورد گروههای درگیر در انتخابات اخیر یا عدم تلاش گروههای فرهنگی در مورد ارتقای آگاهی  مردم دنیا در مورد فرهنگ غنی ایرانمون یا انتقاد آقای بهداد به محصولات ایران خودرو  یا مدیریت ایرانی در برف و سرما موافقم . ولی من انتقاد را به منزله کوچیک کردن ایران وایرانی نمیدونم. همه ما از این نظر انتقاد می کنیم که ایران و ایرانی رو دوست داریم. همه می خوا هیم ایران همیشه سرفراز باشه. برای ما مهم نیست که در فرانسه یا انگلیس ، کدوم حزب می بره ، چون برای ما اهمیتی نداره. ولی در مورد ایران ، کوچکترین جزئیات را در نظر می گیریم ، چون برامون مهمه. ولی باید توجه داشت انتقادی ارزش داره که راه حل هم بده. من اگه می نویسم برگزاری کنفرانسمون ایراد داره راهش هم می گم.آیا شما اين طور فکر نمی کنيد؟

 

 

/ 21 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غزال

دوست عزيزم سلام...منم واقعا همين طور فکر می کنم...و با نظرتون کاملا موافقم...اگه انتقاد وجود نداشته باشه...پيشرفت معنی چندانی نداره...البته اگه انتقاد ها سازنده باشه نه کوبنده.

معصومه

سلام. دوست عزيز. من همونطور که قبلا هم گفتم دارم سفرنامه تان را دنبال می کنم. به نظر من مقايسه کشورمون با کشورهای ديگه خيلی هم خوبه. چون باعث می شه لااقل رو ذهن خواننده ها تاثير بگذاره و به نظر من يه جور ترويج فرهنگه. می تونه يکی از راههای ارتقای فرهنگ هم باشه. پيشنهاد می کنم اين مطلب دوستم رو بخونين:http://lidakh.persianblog.ir/1384_4_lidakh_archive.html#3759526 اونوقت آقای خاطراتچی ببينن که زياد خوش بين بودن هم فايده نداره. بلکه بايد ديدمون رو وسعت بديم تا جامعه ما بتونه پيشرفت کنه. اگه فقط بشینیم و از کشورمون تعریف کنیم راه به جایی نمی بریم و هر روز تعداد توریست هامون هم کمتر و کمتر می شه:)

گنه

سفرنامه جالبیه.با خیلی حرف هاتون هم موافقم.ولی خب نباید منکر کمبود ها تو کشور هم شد .منم آپم.

من

يه سری ايرادها غير قابل انکاره.حداقل با پذيرفتنشون شايد بتونيم حلشون کنيم.

الهه

هر که را از دست میدهیم بی آنکه بخواهیم پاره ای از وجود ما را می برد پس سعی کن کمتر از دست بدهی تا وجودت صدتکه نشود سلام ممنونم که سرزدی آپم و منتظرت هستم

شهرزاد قصه گو

من همين چند ثانيه ی پيش نظر دادم نمی دونم چی شد؟؟؟به هر حال خوشحال ميشم يه سری به منم بزنی.بابا اين چرا اينقدرerrorميده؟

نيلوفر

سلام . اول اينکه ممنون از شما که اومده بودين ... بعدشم اينکه ... بابا خوش به حالتون ... اين همه سفر ... من بايد بعداً سر فرصت بيام کل سفرنامه تونو بخونم ... تا بعد .................

خاطراتچی

سلام من چند سالی هست که اين خاطراتچی رو مي شناسم . بیچاره حسن نیت داره اينجور که شما گفته بودی هم که نوشته بود. بنده خدا خودش در گوش من گفت که می خواسته بگه گاهی از خوبی های ايرون هم بنويسی. راستی اگه دستم به اين کنجکاو نرسه

جهانگرد مسافر

دوست گرامی آقای خاطراتچی.ممنون از پيشنهادات شما.من اصلا قصد جسارت نداشتم.فقط بااستناد به مطالب زيبای شما خواستم پاسخی به انتقاد سازنده شما بدهم. راستی شما از اين آقا یا خانم کنجکاو خبری نداريد؟؟

nima

مطلبت جالب بود هميشه ايرانی بمانی